سحردرمانی

سحر درمانی واقعیت یا خیال؟

سؤال: شخصى، که زندگى عادى خود را مى‌گذرانده، ناگهان دچار مشکلات عدیده مى‌گردد! یکباره افسردگى، ناراحتى‌هاى عصبى، کم خوابى و بى‌حوصلگى، نظم زندگى‌اش را از هم مى‌پاشد! با مراجعه به چند پزشک متخصّص اعصاب و روان، نه تنها هیچ گرهى از کار او گشوده نمى‌شود، بلکه روز به روز حالش بدتر مى‌شود، تا بالاخره از مراجعه به پزشک ناامید، و به یک ساحر معروف مراجعه مى‌کند. وى پس از سعى و تلاش زیاد، مى‌گوید: «کسى تو را سحر کرده، شاید به زودى عمرت به سر آید!» ساحر معروف، با همدستى یک ساحر دیگر، چند عدد تعویذ و دعا را کشف مى‌کند، که اسم آن شخص روى آن نوشته شده، و همراه با اشیاى عجیب همچون فولاد، سوزن، استخوان و مانند آن، در یک جا قاب شده بود. ساحر با این که با آن شخص آشنا نیست، اسم کسى که این کارها را کرده به او مى‌گوید، او هم به یقین رسیده که عامل این سرگردانى و بدبختى همان شخص است. حال با توجّه به این که تمام زندگى وى از هم پاشیده (البتّه بعد از پیدا شدن و پاره شدن کاغذهاى مذکور حالش بهتر شده است) و اگر کمک ساحران نبود تا چند روز دیگر رشتۀ زندگى‌اش از هم پاشیده مى‌شد. عامل این بدبختى‌ها و رنج هاى وى چه تاوانى باید بپردازد؟
آیت الله مکارم شیرازی: قول ساحران اعتبارى ندارد، به آن اعتنا نکنید. دستورى به شما مى‌دهم، اگر عمل کنید حال شما ان شاء اللّه خوب خواهد شد: نمازها، مخصوصاً نماز صبح را اوّل وقت بخوانید، و بعد از نماز صبح دست راست را روى سینه بگذارید، و هفتاد مرتبه «یا فتّاح» بگویید. سپس 110 مرتبه صلوات بفرستید. در هر شبانه روز پنج مرتبه آیة الکرسى بخوانید، و به خود بدمید. و هر وقت گرفتار ناراحتى فکرى شدید، ذکر «لا حول و لا قوّة الّا باللّه» را بگوئید. این برنامه را تا چهل روز ادامه دهید، ان شاء اللّه مشکل شما برطرف خواهد شد.

[1] آیت الله مکارم، استفتاءات جدید؛ ج‌3، ص: 574.

شرکت فیلم سازی رویش فیلم جوان

www.royeshfilmejavan.persianblog.ir

 

 

/ 1 نظر / 9 بازدید
sajjadno1

سلام وبلاگ قشنگي دارين :) خوشحال ميشم شمام به انجمن تفريحي و تخصصي ما بيايد و به جمع ما بپيونديد :) ممنون :) http://forum.no1-space.ir